Naše letošní PUTOVÁNÍ ZA SLUNÍČKEM
jsme zahájili v sobotu 29. 4. 2023 výletem do Kutné Hory. I když předpověď počasí na tento den nebyla moc příznivá, nikdo ze 46 účastníků se nenechal otrávit a s dobrou náladou jsme v ranních hodinách vyráželi za novými zážitky.
Po příjezdu naše kroky vedly nejdříve do Vlašského dvora, kde na nás už čekal náš průvodce Michal, který nás seznámil s historií, ale i výrobou pražských grošů. Po dobrém obědě a kávě černý mrak přinesl dešťové kapky, ale to už jsme již stáli před chrámem sv. Barbory, který byl naší druhou zastávkou.
Ani tady nechyběl poutavý výklad paní průvodkyně, která ochotně odpovídala i na naše otázky.
Po prohlídce této krásné stavby jsme se vrátili zpět za naším průvodcem Michalem, který nás provedl Královským palácem, kde v dřívějších dobách pobýval Václav IV.
Dnes si zde můžete prohlédnout několik místností, kde na vás dýchne historie, ale nachází se zde i např. kancelář starosty a tajemníka Kutné Hory, ale zasedá zde i zastupitelstvo tohoto města.
Tyto místnosti jsou pro návštěvníky samozřejmě uzavřeny.
Přesto, že se během celého dne na nebi střídalo sluníčko s deštěm, my jsme si čas v Kutné Hoře užili.
Domů jsme se vraceli trochu unavení z mnoha kroků, které jsme museli zvládnout, ale stálo to za to a v květnu se už těšíme na naše další putování.