Malý dárek, ale velká radost.

V řádcích, které pro vás vždy píšeme, si můžete přečíst i to, že nám každý náš nový den přináší nějakou jiskřičku radosti.

V této zvláštní době se někdy ty plamínky k úsměvu hledají hodně těžko.

Znáte to všichni, že nám někdy život přinese i dny, kdy se od rána nic nedaří, kdy slyšíme jen samé špatné zprávy a okolo nás jsou již všichni otrávení z toho podivného času, který musíme vydržet a těšit se na dobu, která nám vrátí ty docela obyčejné a přesto tak důležité věci, díky kterým je náš život veselejší a kdy o jiskřičky radosti není nouze.

Je to tak, někdy se vrátíme domů, zavřeme domovní dveře, a když si po náročném dni konečně sedneme, říkáme si, že dnes se pro nás to světýlko nerozsvítí. Najednou zazvoní mobil a my na druhém konci slyšíme příjemný hlas, který nás přesvědčí o opaku.

Přesně takový hlas jsme my slyšeli ve středu 10. 3. odpoledne, kdy nám zavolala paní Simona Dolková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví v Dobrušce a sdělila nám jejich nabídku, za kterou jsme moc vděčni.

Podařilo se jim sehnat ovoce, sýry a další potřebné věci, které chtěli rozdat členům naší seniorské organizace a spolku Doteky naděje.

A protože si vzpomněli i na nás, hned ve čtvrtek jsme si jeli vyzvednout část tohoto daru, který nám předala Kristýna Hanzlíčková z téhož odboru, a my jsme ještě odpoledne vše poctivě rozdělili do sáčků a rozvezli těm, kteří pomoc potřebují. Tyto dárky, které nám byly předány, jsme rozváželi ještě v pátek dopoledne.

Takže jeden hovor, jako mávnutím kouzelného proutku, změnil špatný den na dny plné radostí.Právě tu měli všichni obdarovaní a my díky jim taky a tyto jiskřičky radosti nám budou svítit jasně ještě do spousty nových dnů.

My bychom na samotný konec našeho dnešního psaní chtěli opravdu moc poděkovat za to, že si vzpomněli i na nás a věříme, že naše společná pomoc ostatním se bude dál rozvíjet a přinášet nové veselé dny, všem těm, kteří rozveselit potřebují.

Veselé dny přejeme společně s pevným zdravím a ještě trochou trpělivosti vám všem.

Petr Tojnar s Renatou.