I když každý z nás prožije většinu svého života ve městě, kde bydlí, má zde spoustu přátel a kamarádů a většinou i svojí rodinu, tak se asi všichni rádi vydáváme poznávat různá zajímavá místa nejen naší republiky.
Zpět domů si potom vezeme kromě fotek a drobných předmětů i spoustu vzpomínek a určitě má každý z nás několik oblíbených míst, kam se rád vrací.
Ani my nejsme výjimkou a tak po loňském vydařeném pobytu v Moravskoslezském kraji, jsme se i v tom roce letošním do těchto míst rádi opět vrátili. Od čtvrtka 19. do neděle 22. 8. 2021 si členové spolků DOTEKY NADĚJE, z. s. a Městské organizace seniorů Dobruška užili prodloužený víkend v tomto krásném kraji, který se může pyšnit spoustou nevšedních míst.
Program, který pro nás předsedové obou spolků připravili byl opravdu nabytý a tak, když jsme se vždy v podvečer vraceli do Nového Jičína, od hotelů Praha, kde jsme byli ubytováni, těšili jsme se na večeři a mnozí z nás i do svých pelíšků, aby si odpočinuli a další den mohli opět stát u autobusu a vyrazit za dalším poznáním.
A kde všude jsme byli?
Tak třeba ve firmě UNIPAR, kde nás její majitel srdečně přivítal a seznámil s jejich speciální výrobou svíček, které jsme si zde mohli i koupit.
Dalšími našimi zastávkami byl v pátek zámek v Kuníně a po výborném obědě v restauraci U DOBRÉ HRABĚNKY, autobus odjížděl do Studénky, kde bylo naším cílem muzeum Vagónka.
Sobotní dopoledne jsme si užili na Pustevnách a odpoledne nás pan řidič Pavel odvezl do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.
Na zpáteční cestě jsme se ještě stihli zastavit na pouti v Kopřivnici a pak už hurá na hotel.
V neděli ráno jsme už museli balit, ale než jsme zamířili domů, zastavili jsme se ještě v Lošticích.
Zde jsme si nakoupili ve firemní prodejně různé dobroty ze světoznámých Olomouckých tvarůžků a abychom nejeli domů hladoví, organizátoři našeho společného pobytu pro nás domluvili oběd v restauraci U Coufalů, kde si někdo pochutnával na obědě, kde jednou ze surovin byly tvarůžky, ale na výběr jsme měli i jídla, kde se tento aromatický sýr nepoužil.

A co napsat na samotný závěr?
Určitě velké díky Renatě a Petrovi, za krásný prodloužený víkend, který pro nás vymysleli a my se už těšíme na rok příští, až nás zase pozvou na další pobyt.
Na něj se prý z Moravy přesuneme na Šumavu a protože každičký kraj té naší krásné země má svá místa, která by bylo škoda nenavštívit, tak pokud nám to zdraví dovolí, opět s nimi vyrazíme užít si super čas.