Naše pozvání na zajímavý výlet.

Mnozí z nás si už připravují plán míst, která by v letních měsících rádi navštívili.
Já vás dnes svými řádky pozvu na hrad, o kterém jsem do loňského roku ani nevěděla, ale určitě je to místo, které stojí za naší návštěvu a tak pozorně čtěte a třeba se na něm potkáme.

       Hrad HARTENBERG
se nachází na skalním ostrovu nad řekou Svatavou, asi 7 kilometrů od Sokolova v Karlovarském kraji.
Jeho historie je stará déle jak 800 let a za tu dobu změnil několik majitelů.
Od roku 1997 je hradním pánem Bedřich Loos, který tuto historickou stavbu koupil a snaží se hlavně za pomoci dobrovolníků vrátit hradu jeho dřívější podobu.
   Víc v mém dnešním psaní už prozrazovat nebudu a všechny další zajímavosti, ale i informace najdete na stránkách:
www.hartenberg.cz

Bedřich Loos se stal v roce 2019 LASKAVCEM a přidal se tak do té naší party prima lidiček.
A právě my společně s bezva lidmi z nadace Karla Janečka, se v srpnu vydáme přidat ruku k dílu a alespoň trochu pomoci. Zatím tady marně přemýšlím, s čím já budu pomáhat, ale při práci vždy vytráví, jak říkávala moje babička a tak budu nejspíš pomáhat s přípravou jídla, protože s prázdným žaludkem se pracuje hodně špatně.
Určitě vám potom napíši své zážitky, jak jsem si dny na hradě HARTENBERG užila v té mojí tmě, ale s těmi, kteří mě jí umí rozsvítit a na chvíle s nimi se vždy moc těším.
Pokud si připíšete do seznamu svých prázdninových výletů i tento hrad, tak i vy svojí návštěvou podpoříte jednu velkou myšlenku, kterou se několik srdíčkových lidí snaží už léta zrealizovat a že to nevzdávají, o tom se přesvědčíte sami.
Takže hurá na HARTENBERG!
Mějte se jen fajnově a nezapomeňte se i pod rouškou usmívat Renata a Xanto